top of page

חדשנות זה אנשים.

אמ;לק

המנכ״ל חזר מכנס בחו״ל עם רעיונות חדשים ועכשיו כולם צריכים ״לחשוב מחוץ לקופסא״ ו-״לפצח אתגרים״...למשה מתפעול ודנה משיווק זה נשמע כמו עוד עבודה.

עזבו אתכן מכל ה-💩 שמספרים לנו על חדשנות. בסופו של דבר, הכל מתחיל ונגמר באנשים.

חדשנות זה 1% טכנולוגיה ו-99% פסיכולוגיה.

את הפיצוח תשאירו למשחק של שבת

בלי תהליכים מורכבים ומושגים מפוצצים

יש לנו פה אג׳נדה. אנחנו רוצים למכור לכן את הרעיון שבמקום לבזבז משאבים יקרים על פגישות ודיונים שלא נגמרים, יועצים יקרים שבאים והולכים, ומחקרים ״אנליטיים״...פשוט תעשו סדנה.

לא, לא את הסדנה הזאת עם המרצה הקופצני והסיפורים המשעשעים, שולחן כיבוד עם קצת מלוחים וקצת מתוקים, קפה שחור ותה ויסוצקי וכוסות חד-פעמיים, חוברות עבודה, ואתן...באווירה של ״באתי ללמוד״ (אבל לא לעבוד). אנחנו לא שופטים, כולנו היינו שם.

הסדנאות שלנו עובדות קצת (הרבה) אחרת.

אנחנו חושבים על סדנה כמערכת הפעלה לקבלת החלטות בארגון. סדנה יכולה להיות בזום או במשרד, יכולה לקחת שעה או שבוע, יכולה לערב שלושה אנשים או שלושים..אלה פרטים. מה שחשוב זה לזכור כמה עקרונות פשוטים:

שחקנים

סדנה קמה ונופלת על המשתתפים בה...ובעיקר על ההסכמה שלהם לקחת חלק פעיל ולהיות נוכחים באופן משמעותי. לא פחות חשובה הדינמיקה הקבוצתית שיכולה להניע אפילו את המתנגדים הקשים ביותר.

חוקים

סדנה היא תהליך הנועד להביא את כל המשתתפים מנקודה א׳ לנקודה ב׳ באופן עקבי ואמין. סדנה, כמו כל תהליך, נותנת לכל המשתתפים סט של כלים (חוקים) אשר בעזרתם הם יכולים להתקדם לעבר קו הסיום.

מגרש

סדנה מייצרת מסגרת ברורה ואחידה עבור כל המשתתפים. היא מייצרת נקודת התחלה, סיום, ושלבים בדרך. היא מנתקת את המשתתפים מכל הרעש של העבודה היומיומית ומייצרת מקום אחר שבו הם יכולים לפעול.

מה אפשר לעשות עם הסדנאות שלנו?

לקבל החלטה חשובה
לעצב אסטרטגיה חדשה
לבנות תהליך חדש או לעצב מחדש תהליך קיים
להעלות ולתעדף רעיונות יצירתיים
לבנות מוצר חדש או תוספת למוצר קיים
לעצב שירות חדש או לעצב מחדש שירות קיים

tali-rosin.jpeg

טלי רוזין

מנהלת קשרי חוץ ומדיניות
Pfizer Israel

יניב הנחה סדנה שיזמתי למציאת רעיונות יצירתיים ולא מסורתיים להעלאת הדבקות בטיפול תרופתי בקרב חולים כרוניים. במשך חמישה ימים אינטנסיביים, יניב עבד עם הצוותים שלנו כדי להפוך את הרעיונות הראשוניים שלהם לפתרונות מבריקים.

galia-ben-moshe.jpeg

גליה בן-משה

מנהלת שיווק אקוסיסטם
יבמ ישראל

מעבר להיותו מקצוען, יניב הוא אדם נהדר לעבוד איתו. בכל פרויקט הפגין יניב חשיבה חדשנית והשגת יעדים גם במגבלות זמן צפופות. יניב הוא שותף אמיתי לעבוד איתו.

leonard-lane2.jpeg

אריאל טיקוצקי

מוביל דיגיטלי
המשרד להגנת הסביבה

יניב השתמש במתודולוגיות ובכלים מתקדמים, הקפיד על עמידה בלוחות הזמנים השאפתניים של הפרוייקט, היה מאד תקשורתי והעבודה איתו הייתה נעימה ואף מלמדת. צוות הפרוייקט במשרדנו היה מאד(!) מרוצה הן מהתוצאות והן מהדרך.

adi.jpg

עדי זלצברג

מנהלת תוכניות
Technion International

יניב עיצב והוביל מספר סדנאות ליזמים צעירים מאוניברסיטאות מובילות ברחבי העולם. ההגשה שלו הייתה מצוינת והוא הצליח לתקשר עם המשתתפים בצורה שגרמה להם להרגיש מועצמים ומוערכים.